top of page

Zalecenia - pielęgnacja po zabiegu 

Piercing - pielęgnacja po przekłuciu

Piercing to nie zabawa. 

Bezpieczny piercing to wiedza z zakresu anatomii człowieka, sterylności, higieny oraz pierwszej pomocy. Na pierwsze przekłucie nie zakładamy stali chirurgicznej, która może wywoływać podrażnienia po przekłuciu. Nikiel zawarty w stali chirurgicznej może powodować reakcje alergiczne organizmu, które dodatkowo spowalniają proces gojenia. Dbając o Twoje bezpieczeństwo w naszym salonie używamy tylko biżuterii najwyższej jakości -tytan (G23, ASTM F-136), ewentualnie Bioplast). Stanowisko zabiegowe jest przygotowywane przy kliencie z uwzględnieniem najwyższych standardów higieny. Dodatkowo zawsze możecie liczyć na fachową pomoc w przypadków ewentualnych problemów związanych z gojeniem.

ZALECENIA NA CZAS GOJENIA:


Nie wyciągaj biżuterii aż do pełnego zagojenia (jeśli konieczna jest wymiana kolczyka na dłuższy lub krótszy – umów się na wizytę do swojego piercera).
Nie dotykaj, nie kręć i nie baw się kolczykiem. Każdy ruch i fizyczna ingerencja mogą podrażnić kanał przekłucia, spowodować wprowadzenie do rany zanieczyszczeń oraz spowolnić proces gojenia. Biżuterię przesuwaj tylko czystymi dłońmi podczas wykonywania czynności pielęgnacyjnych.
Nie używaj do czyszczenia rany środków chemicznych takich jak alkohol, bactrine, octanisept, maści gojące, itp. Nie mocz przekłucia. Zamiast kąpieli w wannie weź prysznic.
Zrezygnuj z basenów, saun, solariów.
Jeśli goisz przekłucie w okresie wakacyjnym, zalecamy wchodzenie do akwenów do pasa, by nie zamoczyć i nie zabrudzić przekłucia. Woda w tych zbiornikach jest pełna bakterii, które mogą spowodować infekcję. Przy opalaniu zasłaniaj miejsce przekłucia i unikaj zabaw w piasku.
Stosując kosmetyki omijaj miejsce przekłucia. Unikaj kontaktu z perfumami, dezodorantami i innymi kosmetykami, ponieważ mogą stać się przyczyną infekcji.
Nie pozwól by miejsce przekłucia miało kontakt z czyjąś śliną, a także płynami ustrojowymi Twoimi i innych osób. Sprawdzaj codziennie, czy kulka lub inne nakrętki są odpowiednio dokręcone.
Włosy myj z głową do dołu lub odchyloną do tyłu, uważając, by nie zahaczyć o kolczyk i nie zalać miejsca przekłucia mydlinami z mycia głowy. Unikaj wplątywania się włosów, ucisku, zaczepiania itp. swojego świeżego przekłucia.
Dbaj o swoje zdrowie i odpowiednie odżywianie. W czasie gojenia spożywaj jak najwięcej białka, warzyw i owoców. Przez pierwszy tydzień po przekłuciu unikaj napojów energetycznych i ogranicz spożycie mocnej kawy, czarnej herbaty i coli. Ogranicz spożywanie alkoholu i korzystanie z używek psychoaktywnych.
Nie zasypiaj na przekłuciu. Jeśli śpisz na boku staraj się wybierać ten przeciwny do miejsca przekłucia, a jeśli to niemożliwe, używaj do spania poduszki turystycznej, wypełnionej miękką gąbką lub granulatem, umieszczając przekłute miejsce w otwartej części poduszki.
Unikaj spania na przekłuciu przynajmniej przez 2 miesiące, gdyż może to powodować dodatkową opuchliznę oraz spowolnić proces gojenia.
Jeśli posiadasz zwierzęta uważaj, by nie zbliżały się do przekłucia. Posprzątaj i odkurz sypialnię, zmień pościel i postaraj się zrezygnować ze spania ze zwierzakiem przez pierwszą połowę teoretycznego czasu gojenia przekłucia.
Krwawienie, ból, opuchlizna i występowanie limfy to normalne reakcje organizmu w pierwszych dniach po przekłuciu.
Jeśli dolegliwości stają się niepokojące lub przedłużają się – odezwij się do nas niezwłocznie - mail: studio@babatattoo.pl, lub online. Dołącz wyraźne zdjęcia przekłucia z różnych kątów i postaraj się jak najdokładniej opisać problem (kiedy był przeprowadzony zabieg, z jakiego materiału jest kolczyk, czy masz jakieś alergie, czy problem wystąpił np. po mechanicznym urazie).
NIE używaj do pielęgnacji przekłucia produktów, których nie zalecił Ci Twój piercer. Wówczas nie możemy wziąć odpowiedzialności za Twoje przekłucie.
Po przekłuciu otrzymujesz duży kolczyk, aby uwzględnić opuchliznę, która może pojawić się na wczesnym etapie gojenia. Gdy obrzęk ustąpi - umów się z nami, na dokonanie wymiany biżuterii na krótszy kolczyk. Jest to niezwykle istotne ze względu na prawidłowe gojenie, niską ruchliwość biżuterii w świeżym przekłuciu oraz by, uniknąć przechylania się kanału w dłuższym procesie gojenia.

 

PRZEKŁUCIA NOSA (septum, nostril, itd.):


W przypadku Nostrila i Highnostrila wykonanych na biżuterii typu Fishtail zalecane jest zaklejanie przekłucia na noc przez 4-6 tygodni, by uniknąć wypadnięcia biżuterii w trakcie snu.
 

 

ZALECENIA NA CZAS GOJENIA: JAMA USTNA


Unikaj spożywania gorących napojów i pokarmów. Unikaj pokarmu przyprawionego, słonego, ostrego, kwaśnego, itd. Przez pierwszy tydzień po przekłuciu nie spożywaj produktów mlecznych, które zawierają żywe kultury bakterii.
Aby zmniejszyć obrzęk, przepłukuj usta chłodnym roztworem Dentoseptu 3 x dziennie.
Po dokładnym umyciu zębów przepłucz usta dowolnym bezalkoholowym płynem do płukania jamy ustnej. Unikaj pocałunków i seksu oralnego aż do całkowitego wygojenia przekłucia.
Ograniczenie lub całkowite wyeliminowanie cukru z diety może skrócić czas gojenia przekłucia. Nie używaj nie swoich sztućców, kubków, etc.
Białe zabarwienie śluzówki w miejscu przekłucia jest normalnym stanem w procesie gojenia.


PIELĘGNACJA: 3 x "O": Odmaczanie - Oczyszczanie - Osuszanie


Podczas całego okresu gojenia należy przekłute miejsce 2-3 razy dziennie dokładnie oczyszczać za pomocą gazika i wody morskiej ( np. Puri Nasin, Sterimar, Marimer). Można do tego celu użyć włókninowych gazików, a w przypadku miejsc trudnodostępnych mirkobrush'a. Nie zaleca się używania patyczków kosmetycznych i wacików ze względu na możliwość pozostawienia włókien.

Odmaczanie
Po dokładnym umyciu rąk nasącz gazik wodą morską i przyłóż do miejsca przekłucia z obydwu stron na około 4 minuty - w ten sposób ułatwisz oczyszczanie poprzez odmoczenie zanieczyszczeń. Pamiętaj - zawsze myj ręce przed przystąpieniem do czyszczenia przekłucia, gdyż bakterie znajdujące się na dłoniach i pod paznokciami mogą zostać przeniesione do rany!

Oczyszczanie
Użyj gazika do usunięcia pozostałych zanieczyszczeń. Przesunięcie brzegiem gazika wokół przekłucia będzie najbardziej efektywne. W miejscach trudnodostępnych możesz użyć mikrobrush'a.

Osuszanie
Po zakończonym oczyszczaniu osusz miejsce przekłucia poprzez użycie suchego gazika lub chłodnego powietrza z czystej suszarki.
Podczas mycia głowy możesz oczyścić swoje przekłucie poprzez odmoczenie letnią wodą, a następnie delikatnym obmyciem szarym mydłem (np. Biały Jeleń). Pamiętaj o osuszeniu miejsca przekłucia.

Czas gojenia
Czas gojenia wykonanego przekłucia poda Ci Twój piercer, pamiętaj, że jest on teoretyczny i w praktyce zależy od wielu czynników. Zanim zmienisz biżuterię na docelową wróć do nas na konsultację, by upewnić się, że kanał przekłucia jest już w pełni wygojony i po ewentualną pomoc w wymianie.

  • Facebook
  • Instagram
Kotwica 1

Wypełnij krótki formularz i zapisz się już dziś!

Kotwica 2

Tatuaż 

​Przed zabiegiem:
Dwa tygodnie przed zabiegiem nie wolno korzystać z solarium, ani się opalać.
Na dwa dni przed tatuowaniem nie należy spożywać alkoholu, ani zażywać innych substancji psychoaktywnych, gdyż może to utrudniać wchłanianie
się barwnika oraz gojenie się tatuażu.
Na zabieg tatuażu należy ubrać się w luźne ubranie, żeby po wykonaniu tatuażu nie obcierało tatuowanego miejsca.
Przed umówioną sesję trzeba się dobrze wyspać i najeść - organizmowi będzie łatwiej znieść proces tatuowania.

Pielęgnacja tatuażu:
Świeżo wykonany tatuaż zabezpieczony będzie opatrunkiem. Tatuaż należy smarować jedynie kremami lub maściami zaleconymi przez artystę
tatuatora.
W ciągu 24 godzin od wykonania tatuażu nie powinno się spożywać alkoholu, ani innych substancji psychoaktywnych.
Bezpośrednio po zrobieniu obszar tatuowany jest lekko zaczerwieniony: to normalny stan, spowodowany podrażnieniem. Po pół godzinie podrażnienie
powinno zacząć schodzić. Zdarza się jednak, że utrzymuje się nawet do 2 dni; wszystko zależy od wrażliwości skóry i wielkości tatuażu.
Wzór tatuażu bezpośrednio po naniesieniu ma bardzo intensywne kolory, jednak w miarę przenikania w głąb skóry zaczynają one blednąć. Dzieje się
tak dlatego, że tusz najpierw jest w zewnętrznej warstwie skóry i potrzebuje trochę czasu, żeby przeniknąć w głąb naskórka.
Następnego dnia powierzchnia jest trochę pomarszczona, ponieważ zaczyna się formować strupek. Po 3-4 dniach skóra zaczyna się złuszczać. Pamiętaj:
nie wolno drapać tatuażu!
Po około tygodniu, gdy zejdą już strupki, rozpoczyna się proces regeneracji naskórka. Tatuaż zaczyna wyglądać tak, jak powinien po około 1,5 miesiąca.
Skóra w jego okolicach będzie trochę podrażniona i wrażliwa. Do czasu jej powrotu do naturalnego stanu trzeba ściśle stosować się do zaleceń
tatuatora.
Po upływie od dwóch do czterech godzin ostrożnie pozbądź się folii i dokładnie przemyj tatuaż letnią wodą z mydłem, aż do chwili oczyszczenia go z
wazeliny oraz osocza, które zbierze się pod opatrunkiem. Następnie delikatnie osusz miejsce przykładając papierowy ręcznik. Odczekaj kilka minut aż
wilgoć odparuje i posmaruj wytatuowane miejsce kremem zakupionym w aptece.
Czynność przemywania i smarowania tatuażu powtarzaj co około cztery do pięciu godzin.
Opatrunek musisz nosić przez pierwsze 24 godziny od zrobienia tatuażu.
Nie dopuszczaj, przesuszenia wytatuowanego miejsca. Po kilku dniach z tatuażu zacznie schodzić naskórek. Jest to zupełnie normalny proces, podczas
którego będziesz odczuwać uporczywe swędzenie. Będzie kusiło, aby podrapać i złagodzić nieprzyjemne uczucie, ale dla dobra procesu gojenia musisz
się od tego powstrzymać! Z czasem swędzenie ustąpi, a sam tatuaż wejdzie w ostatnią fazę gojenia - możesz smarować go maścią jeszcze do miesiąca
od momentu wykonania. Nie wolno zdrapywać pojawiających się strupków, gdyż może to spowodować powstanie blizn. Strupki stopniowo zejdą
samoistnie.
Tatuaż należy smarować maścią trzy do pięciu razu dziennie przez okres około 2 tygodni, aż do całkowitego zagojenia się tatuowanego miejsca.
Najważniejsze jest zachowanie czystości. Aby tatuaż zagoił się prawidłowo ważne jest by, świeży tatuaż nie był poddawany długotrwałemu działaniu
wody. Podczas kąpieli należy uważać, aby tatuaż był chroniony przed bezpośrednim kontaktem z wodą. Zabrania się długich kąpieli, uczęszczania na
basen, korzystania z sauny i solarium przez okres około 1,5 miesiąca od wykonania tatuażu.
Nie wolno wystawiać świeżego tatuażu na działanie promieni słonecznych. Do momentu całkowitego wygojenia nie wolno dotykać tatuażu, ani
pozwalać, by dotykały go inne osoby. Do momentu zagojenia tatuażu nie wolno uprawiać intensywnego sportu, w szczególności mogącego powodować
silne pocenie.
unikaj basenu i kąpieli,
unikaj solarium i opalania się,
nie drap miejsca ze świeżym tatuażem.
Wykonanie tatuażu to dopiero połowa sukcesu, drugą stanowi prawidłowe zagojenie się skóry, a o to musi już zadbać klient. Po zabiegu należy poświęcić
przynajmniej dwa tygodnie na opiekę nad swoim tatuażem. Na początku proces gojenia może wydawać się skomplikowany. Zdecydowanie odradzamy
stosowania „porad” z Internetu.


 

Wypełnij krótki formularz i zapisz się już dziś!

  • Facebook
  • Instagram
bottom of page